Jadłospis

10.06 – 14.06.2024 r.
Data Śniadanie Obiad Podwieczorek
Poniedziałek

10.06.2024        Smacznego

Płatki kukurydziane na mleku, pieczywo mieszane, masło, twarożek z rzodkiewką i szczypiorkiem, kalarepa. Zupa żurek z ziemniakami, kasza kuskus, pieczona pałka z kurczaka, marchewka z groszkiem, kompot owocowy. Serek bakuś, podpłomyki, winogrona.
   Alergeny gluten, mleko seler, gluten, mleko mleko, gluten
Wtorek

11.06.2024 Smacznego

Kawa mleczna, pieczywo mieszane, masło, parówka na gorąco, marchew do chrupania. Zupa zacierkowa, ziemniaki, kotlet schabowy, sałatka z kalafiora, brokułu i pomidora, kompot z czarnej porzeczki. Herbata miętowa, sałatka ryżowa z owocami i jogurtem naturalnym.
Alergeny gluten, mleko gluten, seler, jaja, mleko gluten, mleko
Środa

12.06.2024

Smacznego

Płatki jęczmienne na mleku, pieczywo mieszane, masło, pasta z sera żółtego, pomidor. Zupa szpinakowa, kasza bulgur, leczo z indykiem, surówka z ogórka małosolnego i kukurydzy, kompot owocowy. Napój sojowy, makaron muszelki z jabłkiem prażonym,  żurawiną i płatkami migdałowymi.
Alergeny gluten, mleko, jaja gluten, mleko, seler gluten, soja
Czwartek

13.06.2024 Smacznego

Kakao, pieczywo mieszane, masło, pasztet, ogórek małosolny. Zupa pomidorowa z makaronem, ziemniaki, pieczone paluszki rybne, surówka z młodej kapusty, marchewki i jabłka, kompot  z czarnej porzeczki. Kisiel gruszkowy, paluch maślany, pestki słoneczniki.
Alergeny gluten, mleko gluten, seler, mleko, jaja, ryba gluten
Piątek

14.06.2024

Smacznego

Kasza manna na mleku, pieczywo mieszane, masło, polędwica z indyka, sałata, papryka. Zupa grochowa, makaron z serem i polewą jogurtowo- truskawkową, kompot owocowy. Mus owocowy, biszkopty, jabłko.
Alergeny gluten, mleko gluten, seler, mleko gluten

Dodatkowe informacje

Zastrzegamy możliwość zmiany jadłospisu

W ciągu całego dnia, między posiłkami, dzieci otrzymują do picia wodę.